The City Parks Foundation
Family Adventure Race

July 8, 2018

Flushing Meadows-Corona Park, Queen, NY


                  
                           RESULTS FOR 9AM RACE



Place NO.  NAME                     TEAM NAME                           Time
===== ==== =======================  ================================    ======
    1   23 Matthew Sutton           SUTTON                             28:11.5 
           Felicity Sutton          
           Anastasia Sutton                                          
    2   12 Nathaniel Isakir         THE ISAKIRíS                       28:54.5 
           Jonathan Isakir          
           Ethan Isakir                                              
    3   27 Edwin Zari               LOS ZARI                           29:08.3 
           Jeremy Zari              
           David Zari                                                
    4   16 Nancy Mero               KMK                                29:43.7 
           Kaylee Kristin           
           Kristin Maldonado                                         
    5   15 Patricia McCormick       BELLE FOREVER                      31:40.7 
           Noelle Imburgia          
                                                                     
    6   19 Kevin Renwick            TEAM R                             33:56.2 
           Raven Renwick            
           Lilly Renwick                                             
    7    8 Carlos Fernandez         ZELDA                              34:38.8 
           Darleny Fernandez        
                                                                     
    8   17 Melanie Oross            MELANNA                            35:11.6 
           Aannabelle Oross         
                                                                     
    9  422 Nagelanole Lerebours     SAK PASSE                          40:49.3 
           Gracelyn                 
           Gabrielle                                                 
   10  423 Riveras                  RIVERAS                            41:26.2 



                           RESULTS FOR 10AM RACE



Place NO.  NAME                     TEAM NAME                           Time
===== ==== =======================  ================================    ======
    1   64 Miroslaw Mlot            HAMMER TIME                        25:26.6 
           Sara Mlot                
           Maximilian Mlot                                           
    2   84 Belkis Toliver           THE WARRIORS                       27:58.4 
           William Toliver          
                                                                     
    3   93 Amy Ellison              CORAMY                             28:15.7 
           Cora Ellison             
           Amy Ellison                                               
    4   56 Chao Lin                 TEAM SWIMMER                       28:54.1 
           Angelina Lin             
           Alex Lin                                                  
    5   79 Alexandra Salinas        THE PIKACHUS                       29:38.7 
           Michael Marquez          
                                                                     
    6   61 Eunice Mark              SPEED RACERS                       30:23.7 
           Justin Mark              
                                                                     
    7   50 Maritza Jones            JONES                              33:05.8 
           Mor Jones                
                                                                     
    8   74 Miri Rabinowitz          THE TIGERS                         34:31.0 
           Chaim Rabinowitz         
           Aharon Rabinowitz                                         
    9   78 Emi Sakamaki             THE SAKAMAKI                       34:39.6 
           Yu Sakamaki              
           Emi Sakamaki                                              
   10   41 Daniel Derella           718 NINJA WARRIORS                 34:41.5 
           Maxwell Derella          
                                                                     
   11   60 Brad Mark                AMAZING RACERS                     35:07.4 
           Emily Mark               
                                                                     
   12   30 Kim Airoldi              THE PACK                           35:58.6 
           Alicia Wilbur            
           Celeste Wilbur                                            
   13   29 Kunyi Zhao               DRAGON                             36:26.3 
           Aristo Huo               
           Kunyi Zhao                                                
   14   70 Maria Paredes            ICE DRAGONS                        37:12.6 
           Sebastian Barcia         
                                                                     
   15   82 Sherri Smith             SMITH PACK                         39:22.5 
           Niomi Smith              
                                                                     
   16   55 Kelvin Leung             KAMERS                             39:31.8 
           Kyle Leung               
                                                                     
   17   49 Stanley Jin              CHEETA                             42:17.0 
           Elaine Jin               
                                                                     
   18   66 Perrisse Moore           ZPO                                42:53.6 
           Zeida Wright             
                                                                     
   19   34 Susan Chan Olsen         OLSEN VIKINGS                      43:09.9 
           Kate Olsen               
           Henry Olsen                                               
   20  425 Eugena Curry             TEAM CURRY                         44:23.7 
           Ian Curry                
           Aaron Curry                                               
   21   85 John Voyiatzoglou        TEAM VOYIATZOGLOU                  45:05.6 
           Miryam Voyiatzoglou      
           Mihali Voyiatzoglou                                       
   22   95 Zakia Haywood            BOOGIE BEARS                       45:19.6 
           Danielle Haywood         
           Zakia Haywood                                             
   23  424 Yenling Chou             POTATO                             45:58.2 
           Vivi Huang               
           Brad Huang                                                
   24   94 Jamal Haywood            TRY HARDS                          46:25.3 
           Cameron Haywood          
           Jamal Haywood                                             
   25   44 Sandra Flores            FLORES FAMILY                      48:25.4 
           Alan Flores              
           Isabella Flores                                           
   26   54 Shana Lemasney           WAKANDA WARRIORS                   49:03.2 
           Xavier Teruel            
           Andrea Goss                                               
   27   87 Elvia Wainwright         WAINWRIGHT                         49:19.6 
           Ashlee Horning           
           Ryan Horning                                              
   28   58 Erika Mantilla           GONZALEZ FAMILY                    52:00.6 
           Emily Gonzalez           
           Matthew Gonzalez                                          
   29   52 Sidney Lau               HAPPY                              55:48.4 
           Rachel Lau               
                                                                     
   30   59 Josť Mantilla            MANTILLA -MORAN                    56:12.5 
           Brianna Mantilla         
           Nicholas Mantilla                                         
   31   92 Stephanie Zviagina       TEAM HAPPY                       1:06:45.9 
           Aiden Zviagin